Peeling kawitacyjny – jakie kosmetyki?

Głębokie oczyszczenie skóry to sprawdzony sposób na to, aby cera zawsze była w doskonałej formie. W osiągnięciu spektakularnych efektów pomagają kosmetyki do peelingu kawitacyjnego oraz sam zabieg – tego sprawdzonego duetu nie da się niczym zastąpić. Nic więc dziwnego, że urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu także cieszy się popularnością.

Preparaty do peelingu kawitacyjnego – w jakie zainwestować? 

Jeszcze do niedawna zabieg można było zafundować sobie tylko w salonach kosmetycznych, gdzie preparaty do peelingu kawitacyjnego były przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów. Dzisiaj jednak, dzięki rozwojowi technologii i rosnącej świadomości konsumentów, taki peeling można wykonywać samodzielnie w domu

Dzięki temu łatwiej jest złuszczyć naskórek i przygotować skórę do dalszej pielęgnacji. Serum i inne składniki aktywne zawarte w kosmetykach do peelingu kawitacyjnego, będą miały w końcu szansę zadziałać! Co będzie wam potrzebne, by przeprowadzić codzienny rytuał? Wystarczy jakakolwiek substancja przystosowana do kawitacji, a więc na przykład sól fizjologiczna lub woda demineralizowana. Po oczyszczeniu i zwilżeniu twarzy możemy przystąpić do używania urządzenia.

Peeling kawitacyjny – opinie, efekty

Regularne wykonywanie zabiegu i stosowanie preparatów do peelingu kawitacyjnego jest gwarancją:

  • promiennej i zdrowej cery, 
  • dogłębnego oczyszczenia z zanieczyszczeń, takich jak: wągry i zaskórniki,
  • delikatnego wygładzenia zmarszczek. 

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu jest szczególnie wskazane dla osób z wrażliwą cerą, na której nie brakuje przebarwień i zmian trądzikowych. Jest delikatne, nie wywołuje silnych podrażnień i w zależności od potrzeby można stosować je o każdej porze roku. Umiejętnie dobrany zestaw kosmetyków do peelingu kawitacyjnego pozwala podbić efekt, a także go utrzymać. 

Peeling kawitacyjny – efekty uboczne

Jeżeli stosuje się peeling kawitacyjny na oczyszczoną z kosmetyków i zwilżoną skórę twarzy, nie trzeba obawiać skutków ubocznych. Zabieg jest bezpieczny i bezinwazyjny! To najefektywniejsza forma złuszczania naskórka, która w swojej popularności prześcignęła już peeling enzymatyczny oraz mechaniczny. Urządzenie do pielęgnacji twarzy daje pełną kontrolę podczas zabiegu, dzięki czemu mogą korzystać z niego posiadacze delikatnej i kapryśnej cery. 

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego – w co zainwestować? 

Powyżej opisaliśmy jakich korzyści można się spodziewać po dogłębnym i regularnym oczyszczaniu cery. Teraz skupimy się na tym, jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego wybrać, aby wzmocnić zamierzony efekt. Przede wszystkim, aby zabieg był skuteczny, skóra twarzy musi być zwilżona. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po produkty dedykowanego do tego celu. Jeżeli nie mamy ich pod ręką, również dobrze nada się:

  • woda termalna, która jest chętnie stosowana przez osoby zmagające się z dolegliwościami dermatologicznymi,
  • woda różana – ma właściwości tonizujące skórę i działa nawilżająco, 
  • ulubiona mgiełka do twarzy,
  • tonik – w jego składzie nie może być jednak alkoholu, który wywołuje podrażnienia. 

Zabieg już za nami, zatem jaki krem po peelingu kawitacyjnym wybrać? Warto sięgnąć po kosmetyk, który stworzony został z myślą o zabiegach przeprowadzanych za pomocą ultradźwięków. Krem – w zależności od potrzeb użytkownika – może być dedykowany do skóry dojrzałej, na której pojawiają się zmarszczki, ale i do wysuszonej, pozbawionej blasku czy z przebarwieniami. W ofertach licznych producentów dostępne są także:

  • sera – to świetny wybór, jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego wybrać. W ich składzie często występuje kwas hialuronowy oraz witaminy C, E, A, 
  • maseczki – delikatnie schłodzone przynoszą ukojenie po zabiegu. Mogą być nawilżające, wygładzające oraz odżywcze, 
  • ampułki – są to tak zwane witaminowe shoty, które mają duże stężenie składników aktywnych. Stosowane są zazwyczaj jako dodatek do kremu. 

Jak widać żeli do peelingu, maseczek, mgiełek, czy też kremów nie brakuje. To, jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego się wybierze, zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika i kondycji jego skóry

Zachęcamy do wyboru idealnego dla siebie urządzenia: peeling kawitacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds