Oczyszczona, właściwie pielęgnowana i wygładzona skóra twarzy to duma każdej kobiety. Peeling kawitacyjny – jaki wybrać, aby raz na zawsze zapomnieć o przebarwieniach, łuszczącym się naskórku oraz trądziku? Jaki produkt pomoże w walce z nawracającym trądzikiem i pozwoli lepiej wchłaniać się składnikom aktywnym z kosmetyków? Podpowiadamy jakie urządzenie do pielęgnacji twarzy wybrać, aby uzyskać naprawdę spektakularny efekt.
Peeling kawitacyjny – jaki wybrać?
Aktualnie żyjemy w świecie, w którym mamy dostęp do wielu różnorodnych technologii, gdzie producenci prześcigają się z nowymi propozycjami. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – jakie wybrać? To często pojawiające się pytanie. Przed zakupem z pewnością warto zwrócić uwagę na:
- ilość dostępnych trybów oczyszczania,
- obsługiwaną częstotliwość wibracji,
- wodoodporność,
- parametry związane z ultradźwiękami oraz jonoforezą.
Wpływ na to, jaki kupić peeling kawitacyjny, ma także kształt urządzenia. Powinno ono być przede wszystkim poręczne oraz bezprzewodowe. Dzięki temu można je wszędzie ze sobą zabrać i codziennie dbać o dogłębne oczyszczanie twarzy.
Rodzaje urządzeń do peelingu kawitacyjnego
Nie każdy musi wiedzieć jak wybrać peeling kawitacyjny. Podane przez nas wyżej informacje z pewnością pomogą zawęzić poszukiwania. Poniżej przedstawiamy modele urządzeń, z którymi warto się zapoznać:
- peeling kawitacyjny B-Plasma PRO – oferuje trzy poziomy pracy, które można dopasować do swoich potrzeb (niski średni oraz wysoki). Nie tylko głęboko oczyszcza, ale i eliminuje bakterie, będące przyczyną trądziku. Jego zaletą jest niewielki rozmiar, możliwość działania bezprzewodowo, a także funkcja masażera plazmowego,
- peeling kawitacyjny B-Scrub PRO – to z pewnością propozycja dla osób wymagających. Z jego pomocą można zrobić nie tylko peeling kawitacyjny w domu, ale i wykonać elektrostymulację w trybie ANTI-AGING (ujędrnienie skóry gwarantowane). Ponadto urządzenie jest bezprzewodowe, wodoodporne, obsługuje 5 trybów pracy i ładowane jest indukcyjnie. Dzięki prostej obsłudze każdy użytkownik sobie z nim poradzi,
- peeling kawitacyjny B-Scrub Perfume Blush – urządzenie to zaintryguje wiele osób. Ma do zaoferowania wysoką częstotliwość wibracji oraz dwa podstawowe tryby, w tym oczyszczania i liftingu. Okrągła obudowa zwraca na siebie uwagę, a przy okazji jest poręczna,
- peeling kawitacyjny B-Scrub Blush – ten model jest najkorzystniejszy pod względem ceny i jest świetnym wyborem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kawitacją. Nadaje się do każdego typu skóry – oczyszcza i przy okazji nawilża. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami jest w stanie w kompleksowy sposób zadbać o cerę.
Peeling kawitacyjny – opinie, efekty
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – opinie na jego temat są bardzo pozytywne. Stosując je regularnie szybko można zauważyć, że skóra staje się promienna i pełna blasku. Ale to nie wszystko. Peeling kawitacyjny:
- delikatnie, a przy tym skutecznie pozwala usunąć martwy i zrogowaciały naskórek. Dzięki niemu można także zapomnieć o nieestetycznych zaskórnikach,
- działa w głąb skóry, dzięki czemu jest w stanie ją oczyścić, a przy okazji pobudzić przepływ limfy oraz krwi,
- poprzez oczyszczenie nie pozwala rozmnażać się bakteriom, które z czasem powodują stany zapalne oraz doprowadzają do pojawienia się wyprysków,
- pobudza skórę do regeneracji, napina ją,
- przygotowuje skórę do nałożenia kosmetyków. Zawarte w nich substancje aktywne z łatwością przedostaną się do głębszych warstw naskórka.
Dzięki wielu rynkowym propozycjom wiele zabiegów pielęgnacyjnych można wykonać samodzielnie. Idealnym przykładem na to jest peeling kawitacyjny w domu – opinie chętnie wystawiane są przez osoby:
- mające cerę tłustą i problemy z nadmierną produkcją sebum,
- zmagające się często z nieestetycznymi przebarwieniami na skórze,
- które nie są w stanie pozbyć się zaskórników przy klasycznej pielęgnacji,
- oczekują szybkich efektów.
Peeling kawitacyjny – efekty uboczne
Każde urządzenie do peelingu kawitacyjnego ma zbór opinii klientów, z którymi warto się zapoznać przed złożeniem zamówienia. Można z nich dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, a przy tym utwierdzić w decyzji zakupowej. Klienci często podkreślają, że regularnie stosowany peeling kawitacyjny w domu (2 lub 3 razy w tygodniu) nie powinien przynosić żadnych skutków ubocznych, gdyż jest nieinwazyjny dla skóry. Należy jednak pamiętać o tym, aby prawidłowo się do niego przygotować:
- przed zabiegiem należy dokładnie zmyć makijaż,
- oczyszczona skóra powinna być lekko zwilżona – w tym celu najlepiej sięgnąć po substancje sprzyjające kawitacji (np. sól fizjologiczną).
Kto nie może korzystać z peelingu kawitacyjnego
Opinie na temat peelingu kawitacyjnego w domu są bardzo pozytywne. Niestety – jest grupa klientów, która nie powinna korzystać z takich zabiegów. Należą do niej osoby:
- u których zdiagnozowano nowotwór skóry,
- zmagające się z różnymi chorobami skóry, o podłożu wirusowym, bakteryjnym, czy też grzybiczym,
- aktualnie leczące trądzik ropny, różowaty, czy też stany zapalne,
- w ciąży,
- u których wykryto zaburzenie tytmu serca, zakrzepy żył, niewydolność krążenia, jak i nadciśnienie tętnicze.