Peeling kawitacyjny w domu – jak wykonać?

peeling kawitacyjny w domu
Chyba każdy marzy o promiennej i zdrowej cerze. Jeszcze do niedawna zabiegi, które znakomicie oddziałują na skórę twarzy były dostępne wyłącznie w salonach kosmetycznych. Dzisiaj każdy może sprawić sobie urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu. Jak go prawidłowo używać?

Peeling kawitacyjny – domowy sposób na piękną cerę

Aby wykonać zabieg, należy najpierw dokładnie oczyścić skórę twarzy. Nie powinny na niej zostać żadne pozostałości po makijażu czy wcześniejszej pielęgnacji. Zaraz potem wystarczy zwilżyć cerę substancją przystosowaną do kawitacji, na przykład solą fizjologiczną. Następnie można wykonać peeling kawitacyjny w domu – urządzenie wytwarza falę ultradźwiękową, która w połączeniu z płynem będzie tworzyć pękające pod wpływem ciśnienia i drgań pęcherzyki. Aby prawidłowo zrobić peeling kawitacyjny, wystarczy przesuwać głowicą wzdłuż konturów twarzy pod kątem 45 stopni.

Peeling kawitacyjny – opinie efekty

Stosując tak zwaną jonizację ujemną (czyli wprowadzając substancje odżywcze w postaci np. serum lub ampułki) peeling kawitacyjny w domu przyniesie naprawdę rewelacyjne efekty. Jednak nawet stosując urządzenie wyłącznie do dogłębnego oczyszczania, wasza cera nabierze promiennego blasku, a problemy z przebarwieniami i zaskórnikami zaczną znikać.

Peeling kawitacyjny – efekty uboczne

Wykonując codzienny rytuał kawitacyjny na odpowiednio oczyszczoną twarz żadne skutki uboczne nie powinny się pojawić. Jeżeli jednak dojdzie na przykład do zaczerwienienia skóry, zastosujcie preparaty o działaniu łagodzącym i dajcie cerze odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.