Jak prawidłowo wykonać peeling kawitacyjny w domu? Jak często można pozwolić sobie na ten zabieg? Czy są jakieś przeciwwskazania do kawitacji? W naszym artykule znajdziesz nie tylko odpowiedzi na te pytania, ale też mnóstwo wartościowych porad i wskazówek na temat oczyszczania skóry w warunkach domowych. Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu? Podpowiadamy!
Efekty peelingu kawitacyjnego – zyskaj cerę pełną blasku
Aby cera była promienna i świetlista, codziennie należy ją prawidłowo oczyszczać. Jak zrobić to jeszcze lepiej i skuteczniej? Sięgnij po peeling kawitacyjny. Zapewnisz swojej skórze dogłębne oczyszczenie i nawilżenie, dotlenisz ją i ujędrnisz. Dzięki złuszczeniu zewnętrznej, zrogowaciałej warstwy martwego naskórka, poprawisz metabolizm komórek. A to pozytywnie wpłynie na wygładzenie zmarszczek i blizn oraz redukcję przebarwień. Pomoże też w walce z trądzikiem.
Regularne przeprowadzanie zabiegu peelingu kawitacyjnego pozwoli na systematyczne usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, wągrów, zaskórników. Ponadto, oczyszczona cera lepiej wchłania substancje odżywcze z kosmetyków, więc Twoja pielęgnacja stanie się jeszcze bardziej skuteczna. Peeling kawitacyjny efekty? Zdrowa, promienna, świeża i piękna skóra o satynowym wyglądzie.
Kawitacja w domu – promienny wygląd bez wizyty u kosmetyczki
Peeling kawitacyjny to zabieg, który do niedawna wymagał wizyty w gabinecie kosmetycznym. Dziś można go wykonać samodzielnie w domu. Urządzenia do domowej kawitacji, jakie mamy w naszej ofercie, umożliwią Ci uzyskanie świetnych efektów oczyszczania twarzy bez pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Przejrzyj też inne urządzenia do twarzy, aby zapewnić swojej skórze kompleksową opiekę.
Sprzęt do kawitacji możesz kupić za rozsądną cenę. Warto, bo regularne zabiegi przyniosą podobne efekty, jakich możesz spodziewać się po zabiegach w renomowanych salonach kosmetycznych. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku tak zaawansowanej pielęgnacji bardzo ważna jest regularność. Jak prawidłowo wykonać peeling kawitacyjny w domu?
Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu krok po kroku
Po głowie chodzi Ci pytanie: peeling kawitacyjny – jak wykonać w domu? Zastanawiasz się, od czego zacząć i jak przygotować skórę do głębokiego oczyszczania? Poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat zabiegu kawitacyjnego.
-
Przygotuj waciki i płyn, którym nawilżysz skórę (bez użycia płynu nie dojdzie do zjawiska kawitacji).
-
Na początku wykonaj dokładny demakijaż twarzy.
-
Koniecznie zdejmij całą biżuterię i usuń wszystkie inne metalowe dodatki (np. zdejmowany aparat na zęby).
-
Zwilż twarz wacikiem nasączonym w płynie (użyj np. toniku, płynu micelarnego lub wody).
-
Szpatułkę ustaw pod kątem 45 stopni i przesuwaj nią po zwilżonej skórze.
-
Regularnie nawilżaj skórę, aby cały czas była lekko wilgotna.
-
Co chwilę ścieraj suchym wacikiem zanieczyszczenia, które zbierają się na szpatułce.
-
Nie przytrzymuj szpatułki zbyt długo w jednym miejscu, aby nie spowodować poparzeń i uszkodzeń skóry.
-
Pamiętaj, aby omijać okolice ust i oczu.
Ile trwa peeling kawitacyjny? Wykonanie zabiegu nie powinno trwać dłużej niż 15 minut. Po domowym peelingu kawitacyjnym przemyj skórę twarzy i nałóż nawilżającą maseczkę. Na koniec posmaruj twarz ulubionym kremem. Peeling kawitacyjny co ile? Czytaj dalej!
Peeling kawitacyjny w domu – jak często można robić
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: peeling kawitacyjny w domu jak często? A to dlatego, że każda cera jest inna i ma inne wymagania. Jeżeli Twoja skóra należy do wrażliwych i skłonnych do podrażnień, na początku wykonuj zabieg raz na 2-3 tygodnie. Jednak jeśli Twoja cera jest normalna i nie borykasz się z nadwrażliwością czy trądzikiem różowatym, możesz zrobić peeling kawitacyjny 3-4 razy w miesiącu.
A jak długo i jak często peeling kawitacyjny powinny wykonywać osoby, które mają cerę tłustą i problematyczną? Dobre efekty daje kawitacja raz w tygodniu. Zalecane jest to szczególnie w przypadku cer przetłuszczających się i trądzikowych, bo ogranicza nadmiar sebum. Cotygodniowe zabiegi zalecane są także posiadaczkom cery zmęczonej i szarej, o ziemistym odcieniu – kawitacja doda im blasku.
Podsumowując: peeling kawitacyjny – jak często? Dostosuj częstotliwość zabiegów do swojej skóry. Pamiętaj też, że najlepsze efekty przyniesie seria około 10-12 zabiegów.
Peeling kawitacyjny efekty uboczne i przeciwwskazania
Zbyt częste zabiegi lub niedokładne oczyszczenie twarzy przed wykonaniem peelingu – to może przyczynić się do powstawania efektów ubocznych. Obserwuj reakcje swojej cery na bieżąco! A kiedy powinnaś się wstrzymać z wykonywaniem zabiegu? Oto lista przeciwwskazań:
-
nadciśnienie tętnicze,
-
problemy z krążeniem, zakrzepowe zapalenie żył,
-
nowotwór,
-
osteoporoza,
-
choroby tarczycy,
-
stany zapalne skóry, aktywna faza trądziku, ropne wypryski i krostki,
-
zakażenia wirusowe lub bakteryjne skóry,
-
ciąża i karmienie piersią,
-
grypa i przeziębienie, gorączka,
-
uczulenie na materiał, z jakiego jest wykonana szpatułka urządzenia,
-
stałe, metalowe przedmioty w obszarze poddawanym zabiegowi np. aparat na zęby czy metalowe implanty, ale też rozrusznik serca.
Po zabiegu kawitacji należy zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem UV. Kilka dni po dogłębnym oczyszczaniu cery nie korzystaj z sauny i solarium oraz nie idź na basen. Peeling kawitacyjny efekty uboczne? Poradź się doświadczonej kosmetyczki.
Podsumowanie: peeling kawitacyjny – co ile dni robić, aby przyniósł oczekiwane efekty?
To, jak często wykonywać peeling kawitacyjny, zależy przede wszystkim od rodzaju Twojej skóry. Jeśli masz już dokładny plan pielęgnacji, czas na zakup urządzenia do kawitacji. W przypadku oczyszczania kluczowa jest regularność. Dzięki niemu Twoja cera nabierze blasku, pozbędziesz się zaskórników i niedoskonałości, a przebarwienia zaczną blednąć. Chcesz mieć promienną i świeżą cerę? Profesjonalna kawitacja w domu to jest to!