Sonoforeza – jak działa?

Różnorodność zabiegów kosmetycznych sprawia, że trudno jest zdecydować się tylko na jeden. Aby wybór był łatwiejszy, warto poznać lepiej, czym jest sonoforeza – jak działa, jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej wykonania. Znajomość techniki pozwoli Ci zdecydować czy poddawać się zabiegowi w profesjonalnym gabinecie, czy raczej w zaciszu własnego domu. Za sprawą urządzenia do oczyszczania twarzy staje się to bardziej dostępne i łatwiejsze. Trzeba jeszcze dobrać odpowiednie kosmetyki do sonoforezy, a efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Sonoforeza w domu

Sonoforeza polega na wtłaczaniu w głębsze warstwy skóry składników odżywczych zawartych w serum do sonoforezy lub ampułkach. Sonoforeza przebiega z wykorzystaniem urządzenia z głowicą emitującą fale ultradźwiękowe. W ten sposób wykonywany jest przyjemny masaż skóry, który pozwala zrelaksować się i odpocząć. W warunkach domowych sonoforeza krok po kroku oznacza oczyszczanie – zabieg właściwy – nałożenie maski na zakończenie. Trwa zazwyczaj maksymalnie 30 minut i wymaga regularnego powtarzania. Zalecane są dwie serie w tygodniu, zazwyczaj około 8 razy. Taka terapia przeprowadzana jest z indywidualną częstotliwością, np. raz na kwartał.

Wskazania i przeciwwskazania do sonoforezy

Sonoforeza jest wykonywana w celu rozjaśnienia przebarwień, spłycenia blizn i zmarszczek, wygładzenia cellulitu, pobudzenia skóry do produkcji kolagenu i elastanu. Dzieje się to za sprawą głębokiego mikromasażu, który przygotowuje skórę do przyjęcia składników odżywczych, a także poprawienia wymiany jonowej, dotleniania skóry i uaktywnienia skóry, aby byłą mniej podatna na postępujące procesy starzenia. W ten sposób udaje się zwalczyć trądzik, załagodzić podrażnienia skóry czy zmniejszyć przebarwienia. Czy zabieg można wykonać zawsze? Choć jest niezwykle przyjemny i bezpieczny, to jednak niedostępny dla niektórych osób. Przeciwwskazania do sonoforezy to m.in. ciąża, choroba nowotworowa czy niewydolność krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *