Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać?

szczoteczka soniczna bpure beautifly

Silikonowe elektryczne szczoteczki do oczyszczania cery nie są urządzeniami bardzo skomplikowanymi w użytku, jednak nieznajomość pewnych zasad bezpieczeństwa może sprawić, że narobimy sobie więcej problemów na twarzy, niż zobaczymy pozytywnych efektów.

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Szczoteczki sonicznej do twarzy możemy używać rano i wieczorem. Rekomendowane jest użycie jej jednak wieczorem, aby oczyścić cerę z zanieczyszczeń po całym dniu i przygotować ją do wieczornej pielęgnacji. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku, jak dokładnie oczyścić twarz za pomocą szczoteczki sonicznej.

Krok 1.

Demakijaż twarzy – to pierwszy i bardzo ważny krok, który musimy wykonać jeszcze przed użyciem szczoteczki. Demakijaż wykonujemy ręcznie, przy użyciu mleczka lub płynu micelarnego. Koniecznie trzeba pamiętać, że szczoteczka soniczna do twarzy nie nadaje się do zmywania makijażu.

Krok 2.

Nałożenie kosmetyku oczyszczającego na twarz lub szczoteczkę i rozpoczęcie oczyszczania szczoteczką soniczną – gdy już zmyjemy makijaż z twarzy, możemy rozpocząć właściwe oczyszczanie naszej cery. W pierwszej kolejności nakładamy żel lub piankę do mycia cery na twarz lub szczoteczkę, włączamy urządzenie i przykładając je do twarzy, okrężnymi ruchami masujemy skórę. Co ważne, wykonujemy ruchy od dołu ku górze twarzy i cały proces oczyszczania powinien trwać nie dłużej niż minutę. Nie dociskamy szczoteczki sonicznej do twarzy – efektybędą widoczne bez tego!

Krok 3.

Zmycie resztek kosmetyku i osuszenie twarzy – po skończonym oczyszczaniu cery, zmywamy wodą resztki kosmetyków, osuszamy twarz ręcznikiem i możemy przejść do aplikacji serum lub kremu na noc.

Szczoteczka soniczna do twarzy-jak często używać?

Szczoteczkę powinno się stosować nie częściej niż dwa lub trzy razy w tygodniu, ze względu na to, że przy większej częstotliwości możemy zaburzyć równowagę lipidową skóry i ją podrażnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *