Szczoteczka soniczna do twarzy – co daje?

Regularne używanie szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy jest źródłem wielu korzyści dla naszej cery – przede wszystkim to urządzenie dogłębnie oczyszcza pory. Elektryczna szczoteczka do twarzy to także skuteczne narzędzie w trudnej walce z trądzikiem i niedoskonałościami skóry – warto mieć ją w kosmetyczce.

Szczoteczka soniczna do twarzy sprawia, że twarz staje się gładsza, a wypryski i zaskórniki pojawiają się na niej znacznie rzadziej.

Poza tym masaż wibrującą szczoteczką soniczną poprawia ukrwienie skóry na twarzy, dzięki czemu cera się ujędrnia i staje się bardziej elastyczna, a płytkie zmarszczki w widoczny sposób się wygładzają. Przy regularnym stosowaniu szczoteczki sonicznej do twarzy, nie trzeba wykonywać wielu drogich zabiegów w salonach kosmetycznych, by zadbać o kondycję cery.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać

Obsługa szczoteczki silikonowej do twarzy jest naprawdę prosta. Zaczynamy od nałożenia na mokrą skórę naszego żelu do mycia twarzy. Możemy też nałożyć go bezpośrednio na uprzednio zwilżoną szczoteczkę soniczną.

Włączamy urządzenie i wybieramy tryb wibracji, dopasowując intensywność pulsowania do swoich upodobań i wrażliwości cery. Myjemy skórę, masując ją szczoteczką kolistymi ruchami przez około minutę.

Na koniec spłukujemy skórę oraz urządzenie wodą. Szczoteczkę pozostawiamy do wyschnięcia lub przecieramy suchą ściereczką.

Szczoteczka soniczna do twarzy – przeciwwskazania

Zanim zaczniemy stosować szczoteczkę soniczną do twarzy, opinie dermatologa mogą być decydujące, jeśli walczymy z problemami skórnymi na twarzy. Szczoteczka soniczna do twarzy jest względnie bezpiecznym urządzeniem, jednak należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania.

Przede wszystkim nie nadaje się ona do stosowania przy skórze atopowej, chorobach łuszczycy oraz egzemie, ponieważ mogą działać dodatkowo podrażniająco na skórę. Przerwę w używaniu szczoteczki należy także zrobić podczas leczenia zakażeń grzybiczych i stanów zapalnych skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *