Sonoforeza – jakie ampułki?

Zdecydowałaś się na wykonywanie sonoforezy w domu? To coraz popularniejszy zabieg, który z uwagi na niski poziom trudności jest chętnie wykorzystywany także w pielęgnacji domowej. Gdy kupisz już odpowiednie urządzenie do oczyszczania twarzy to przychodzi czas na wybór kosmetyków do wprowadzania ultradźwiękami. Zazwyczaj jest to serum lub ampułki bogate w odżywcze składniki aktywne.

Kosmetyki do wprowadzania ultradźwiękami

Kosmetyki do wprowadzania ultradźwiękami muszą mieć odpowiednią formułę. Najczęściej występują w formie lekkiego serum lub ampułek:

  • ampułki do sonoforezy,
  • serum do sonoforezy.

Żele i koncentraty są równie popularne pod warunkiem, że ich konsystencja pozwala na pielęgnowanie skóry nie tylko od zewnątrz, ale też w głębszych partiach. To dzieje się zawsze w trakcie masażu ultradźwiękami, który rozjaśnia, wygładza, wyrównuje koloryt skóry, łagodzi zmiany w postaci blizn. Aby faktycznie tak było, musisz dobrać ampułkę o odpowiednim działaniu – liftingującym, anti-aging, witaminowym, regenerującym, dotleniającym.

Jakie ampułki do sonoforezy wybrać?

W sprzedaży jest wiele kosmetyków do wprowadzania ultradźwiękami. W czasie przyjemnego rozgrzewającego masażu na pewno ważny będzie też ich zapach oraz to, czy nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Serum powinno być zatem lekkie i szybko się wchłaniać. Może to być preparat przeznaczony do profesjonalnego stosowania (zapytaj o niego swoją kosmetyczkę) lub ogólnodostępny (znajdziesz go w dobrze zaopatrzonej drogerii).

Możesz też zastosować produkt żelowy do naniesienia na skórę przed sonoforezą. Ma on doskonałe właściwości przewodzenia, zapewnia poślizg na cały czas trwania zabiegu, chroniąc Cię przed dyskomfortem spowodowanym otarciami czy uszkodzeniami zewnętrznej warstwy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *