Szczoteczka soniczna do twarzy – jak często używać?

Szczoteczka soniczna do twarzy jest pomocnym urządzeniem podczas codziennej pielęgnacji – dzięki niej dokładnie oczyścimy skórę twarzy i zadbamy o jej świeży wygląd. Aby jednak docenić w pełni jej skuteczne działanie, warto wiedzieć, jak często ją stosować.

Sekretem rewelacyjnej i skutecznej szczoteczki sonicznej do twarzy są wibracje – te delikatne drgania w określonej częstotliwości pomagają pozbyć się z głębszych warstw skóry resztek zanieczyszczeń, makijażu, sebum oraz oczyścić pory.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak stosować

Zaczynamy od zwilżenia twarzy wodą, nałożenia ulubionego kosmetyku do mycia twarzy i możemy przystąpić do oczyszczania skóry szczoteczką, poprzez powolne, koliste ruchy dłonią. Nie dociskamy szczoteczki do twarzy, żeby nie tłumić drgań, ponieważ osłabimy skuteczność urządzenia.

Używanie szczoteczki sonicznej do twarzy – efekty

Przy regularnym stosowaniu szczoteczki sonicznej możemy liczyć na wyraźne zredukowanie niedoskonałości na twarzy – przebarwienia się rozjaśniają a pory zwężają, dzięki czemu twarz wygląda na bardziej promienną. Jednocześnie szczoteczka wpływa także na poprawę ujędrnienia skóry twarzy, ponieważ oprócz samego oczyszczenia, ma także funkcje masujące.

Czy szczoteczki sonicznej można używać codziennie?

Jeśli zaczynamy dopiero naszą przygodę ze stosowaniem szczoteczki sonicznej do twarzy, warto używać jej maksymalnie raz w tygodniu. Później stopniowo możemy zwiększać częstotliwość użytkowania, ale ważne jest to, aby obserwować reakcję swojej skóry na te zabiegi. Możliwy jest początkowy “wysyp” niedoskonałości, który mija, gdy cera przyzwyczai się do nowej rutyny pielęgnacyjnej.

Co ważne, należy pamiętać, że zbyt częste oczyszczanie twarzy za pomocą szczoteczki sonicznej może prowadzić do mikrouszkodzeń naskórka i wywoływać podrażnienia. Wówczas należy zabiegi powtarzać rzadziej lub zrobić sobie od nich przerwę, by dać czas skórze na regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.