Sonoforeza – jak wykonać?

Sonoforeza to masaż ultradźwiękami, który pobudza skórę i stymuluje ją do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Wszystko odbywa się za sprawą prądu stałego, który przewodzi składniki aktywne w głąb tkanek, a stamtąd są one rozprowadzane bezpośrednio do miejsc docelowych wymagających odżywienia czy regeneracji. Brzmi to jak zaawansowany zabieg kosmetyczny, to w praktyce jest dzisiaj powszechnie dostępny. Można wykonać go, posiadając w domy odpowiednie urządzenie oraz kosmetyki do sonoforezy.

Sonoforeza w domu

Z uwagi na to, że sonoforeza nie jest zabiegiem skomplikowanym wiele kobiet decyduje się wykonać go w zaciszu własnego domu. To opłacalne – pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy, że zainwestujesz w dobre urządzenie do oczyszczania twarzy oraz kosmetyki do sonoforezy – ampułki, koktajle, serum bogate w składniki aktywne. Taki zestaw umożliwi Ci samodzielnie wykonanie peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Opis zabiegu:

  1. Oczyść skórę, zmyj makijaż.
  2. Nałóż kosmetyki na skórę.
  3. Wprowadź kosmetyki mikromasażem.

Sonoforeza w domu to nic trudnego. Wykonuj ją około 2 razy w tygodniu, powtarzając serię około 10 razy. Szybko dostrzeżesz pierwsze efekty w postaci rozjaśnionej, wygładzonej, zregenerowanej skóry, spłyconych zmarszczek i zmniejszonych blizn.

Sonoforeza – przeciwwskazania i wskazania

Sonoforezę warto wykonać w przypadku:

  • trądziku,
  • łojotoku,
  • przebarwień skóry
  •  zmarszczek
  • cellulitu oraz złogów tłuszczowych.

Czy są przeciwwskazania do sonoforezy? Z zabiegu powinny zrezygnować osoby, mające w ciele elementy metalowe (np. rozrusznik serca), kobiety w ciąży i cierpiący z powodu chorób nowotworowych lub chorób układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *