Sonoforeza to masaż ultradźwiękami, który pobudza skórę i stymuluje ją do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Wszystko odbywa się za sprawą prądu stałego, który przewodzi składniki aktywne w głąb tkanek, a stamtąd są one rozprowadzane bezpośrednio do miejsc docelowych wymagających odżywienia czy regeneracji. Brzmi to jak zaawansowany zabieg kosmetyczny, to w praktyce jest dzisiaj powszechnie dostępny. Można wykonać go, posiadając w domy odpowiednie urządzenie oraz kosmetyki do sonoforezy.
Sonoforeza w domu
Z uwagi na to, że sonoforeza nie jest zabiegiem skomplikowanym wiele kobiet decyduje się wykonać go w zaciszu własnego domu. To opłacalne – pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy, że zainwestujesz w dobre urządzenie do oczyszczania twarzy oraz kosmetyki do sonoforezy – ampułki, koktajle, serum bogate w składniki aktywne. Taki zestaw umożliwi Ci samodzielnie wykonanie peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Opis zabiegu:
- Oczyść skórę, zmyj makijaż.
- Nałóż kosmetyki na skórę.
- Wprowadź kosmetyki mikromasażem.
Sonoforeza w domu to nic trudnego. Wykonuj ją około 2 razy w tygodniu, powtarzając serię około 10 razy. Szybko dostrzeżesz pierwsze efekty w postaci rozjaśnionej, wygładzonej, zregenerowanej skóry, spłyconych zmarszczek i zmniejszonych blizn.
Sonoforeza – przeciwwskazania i wskazania
Sonoforezę warto wykonać w przypadku:
- trądziku,
- łojotoku,
- przebarwień skóry
- zmarszczek
- cellulitu oraz złogów tłuszczowych.
Czy są przeciwwskazania do sonoforezy? Z zabiegu powinny zrezygnować osoby, mające w ciele elementy metalowe (np. rozrusznik serca), kobiety w ciąży i cierpiący z powodu chorób nowotworowych lub chorób układu krążenia.