Sonoforeza – jaki prąd?

Do przeprowadzenia zabiegu sonoforezy zarówno w kontekście medycznym, jak i kosmetycznym, wykorzystuje się prąd stały. Za pomocą ultradźwięków można wtłoczyć w głębsze warstwy skóry zarówno preparaty odżywcze, jak również lecznicze. To gwarantuje bardzo precyzyjne dawkowanie w miejsce, które wymaga uleczenia, poprawienia, wzmocnienia. Zabieg jest niezwykle precyzyjny, a przy tym bezpieczny. Nie pozostawia niemal żadnych skutków ubocznych.

Jak działa prąd w kosmetyce?

W przypadku sonoforezy prąd emituje jony i to one trafiają w głębsze warstwy skóry, transportując ze sobą substancje odżywcze z ampułek lub serum. Pod wpływem prądu, na skórze odczuwasz przyjemne mrowienie, porównywane do mikromasażu. Miejsce rozgrzewa się i jest bardziej podatne na zabiegi pielęgnacyjne. Nie bez znaczenia jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, co poprawia Twój komfort oraz samopoczucie, a nie tylko urodę.

Jony zostają wprowadzone w okolice tkanek i stamtąd trafiają do układu krwionośnego, a przez szczeliny jeszcze głębiej. Wraz z nimi trafiają witaminy, składniki odżywcze, pokarmowe oraz inne potrzebne do wzmocnienia wybranych obszarów.

Wykorzystanie urządzenia do oczyszczania twarzy

Urządzenie do oczyszczania twarzy emituje prąd o różnym natężeniu, dlatego można ustalać moc zabiegu na jednym z kilku dostępnych poziomów. Słabsze fale dla początkujących lub osób o wrażliwej skórze, mocniejsze dla tych, którzy oczekują bardziej widocznych rezultatów. Zabieg zaleca się stosować w celu poprawienia struktury blizn, rozjaśnienia skóry, dotlenienia, zwiększenia produkcji kolagenu, odmłodzenia, zwalczania zmian trądzikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds