Szczoteczka soniczna do twarzy – jaką wybrać?

Dostępne na rynku szczoteczki soniczne do twarzy mają różną budowę oraz wiele – przydatnych bardziej lub mniej – funkcji. Na które warto zwrócić uwagę, by wybrać szczoteczkę dopasowaną idealnie do naszych potrzeb?

Zanim przejdziemy do wszystkich ważnych funkcji szczoteczek sonicznych, warto zauważyć, że najlepsza szczoteczka to taka, którą bez problemu możemy zabrać ze sobą w podróż. Szczoteczkę soniczną do twarzy używamy podczas naszych rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, więc w czasie np. urlopu również warto mieć ją przy sobie. Gabaryty szczoteczki oraz futerał na nią będą więc równie ważne jak jej funkcje.

Szczoteczka soniczna do twarzy – przydatne funkcje

Jedną z praktycznych funkcji szczoteczek jest timer, który wskazuje czas, jaki powinniśmy poświęcić na czyszczenie jednej ze stref twarzy oraz czas trwania całej pielęgnacji szczoteczką.

Istotna jest także możliwość regulowania mocy szczoteczki – tzn. częstotliwości drgań. Ze względu na różnorodne typy cery lub dni, w których nasza skóra na twarzy jest w różnej kondycji, cenna jest możliwość dopasowania intensywności pielęgnacji do naszej wrażliwej skóry.

Wśród szczoteczek występują zarówno modele silikonowe z miękkimi wypustkami, jak i szczoteczki soniczne do twarzy z wymiennymi końcówkami- jedne i drugie mają swoje zalety, choć obie warto wcześniej przetestować, by przekonać się o ich skuteczności. Istnieją także na rynku elektryczne szczoteczki do twarzy – opinieużytkowników jednak potwierdzają, że te soniczne o wiele dokładniej oczyszczają głębokie warstwy naskórka.

Najlepsza szczoteczka soniczna do twarzy – przeciwwskazania

Pamiętajmy, że nawet najlepsze urządzenie, idealnie do nas dopasowane, zawsze ma pewne przeciwwskazania, które należy sprawdzić. W przypadku szczoteczek sonicznych dotyczy to przede wszystkim osób, które mają problemy skóry twarzy – najlepiej wtedy skonsultować się z dermatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *