Szczoteczka soniczna do twarzy – jakie kosmetyki stosować?

szczoteczka-soniczna-i-mikrodermabrazja-diamentowa-w-zestawie-prezentowym-b-fresh-b-derma-bg-3
Gdy decydujemy się na pielęgnację twarzy przy użyciu szczoteczki sonicznej, ważny staje się nie tylko wybór samego urządzenia, ale również kosmetyków, które będą równolegle przez nas stosowane w tych pielęgnacyjnych rytuałach. Sprawa nie jest bardzo skomplikowana, ponieważ do stosowania wraz ze szczoteczką wystarczy nam tylko odpowiedni żel do twarzy. Pamiętajmy, że sama szczoteczka soniczna do twarzy działa na nasz naskórek peelingująco – nie potrzebujemy więc do mycia kosmetyków silnie złuszczających. Tak naprawdę możemy pozostać przy naszym ulubionym żelu do mycia cery. Co ważne – zanim użyjemy silikonowej szczoteczki do twarzy, pamiętajmy o wykonaniu demakijażu.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak dobrać żel do mycia?

Najważniejsze to dobrze obserwować reakcję cery na użyte kosmetyki – jeśli jest ona nadmiernie zaczerwieniona, to oznacza, że kosmetyk jest nieodpowiedni sam w sobie lub nie nadaje się do użycia razem ze szczoteczką soniczną. Jeśli mamy pewne wątpliwości co do użycia konkretnych kosmetyków, możemy też zasięgnąć opinii lekarza.

Szczoteczka soniczna do twarzy – opinie dermatologa

Mając problemy skórne na twarzy, warto udać się do specjalisty celem doboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Dermatolodzy raczej doradzają delikatne żele do mycia wraz ze szczoteczką do twarzy, ponieważ samo urządzenie już usuwa martwy naskórek. Warto sięgnąć na pewno po sprawdzone dermokosmetyki.

Technika mycia szczoteczką soniczną do twarzy beautyFLY

Używając szczoteczki sonicznej do mycia twarzy, powinniśmy najpierw zwilżyć twarz wodą i nanieść żel na szczoteczkę. Dopiero wówczas przechodzimy do oczyszczania twarzy szczoteczką, wykonując koliste ruchy od środka na zewnątrz. Co ważne, nie dociskamy urządzenia mocno do twarzy i nie stosujemy szczoteczki dłużej niż minutę. Po zakończonym czyszczeniu, opłukujemy szczoteczkę pod wodą i zmywamy resztki kosmetyku z cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.