Terapia fotonowa – czerwone, żółte i niebieskie światło

Zabiegi z wykorzystaniem światła fotonowego są nowoczesną metodą kosmetyczną, którą stosuje się w celu przeciwdziałania starzenia się skóry, leczenie zmian skórnych oraz chorób. Terapia fotonowa używana jest w zwalczaniu blizn, łuszczycy, trądziku młodzieńczego, trądziku różowatego, stanów zapalnych skóry czy rozstępów. Zabiegi z światłem fotonowym mają udowodnioną skuteczność i co ważne, są całkowicie bezinwazyjne. W naszym asortymencie znajdują się urządzenia, dzięki którym przeprowadzisz popularne zabiegi pielęgnacyjne wykorzystujące światło fotonowe.

Na czym polega terapia światłem fotonowym?

Terapia fotonowa w głównej mierze polega na naturalnym działaniu diod emitujących światło o wąskim paśmie częstotliwości. Dioda elektroluminescencyjna powoduje ciepło, które ma określoną długość fal. Światło to jest źródłem energii, które dociera do komórek skóry, wywołując naturalne reakcje wewnątrzkomórkowe. Terapia światłem fotonowym doskonale sprawdza się na każdej skórze twarzy, także wrażliwej. Światłoterapia wykorzystywana jest w leczeniu problemów skórnych. Jest to całkowicie bezpieczny rodzaj terapii, który nie zawiera żadnych promieni ultrafioletowych. Regularne wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem światła fotonowego zapewnia korygujące i długotrwałe rezultaty.

Korzyści płynące z terapii światłem fotonowym to:

  • wygładzenie drobnych zmarszczek
  • zmniejszenie stanów zapalnych
  • złagodzenie widocznych blizn potrądzikowych
  • zapobieganie powstawaniu wyprysków
  • stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny
  • rozjaśnienie kolorytu skóry
  • wspomaganie krążenia

Czerwone światło fotonowe

Terapia fotonowa czerwonym światłem w głównej mierze służy leczeniu naskórka, który jest zewnętrzną warstwą skóry. Przyczynia się zatem do zwiększenia nawilżenia skóry, zmniejszając jej zaczerwienienia i stany zapalne. Czerwone światło zwykle stosuje się w celu promowania krążenia. Pasmo czerwonego światła używane jest do szybszego gojenia się i wzmocnienia efektów mezoterapii bezigłowej. Jego zaletą jest zmniejszanie widoczności porów oraz regulacja sebum, nadmiernie produkowanego w okolicy czoła i brody. Badania medyczne potwierdzają, że czerwone światło sprzyja regeneracji skóry, przez co wykorzystywane jest do leczenia trądziku różowatego. Co więcej wzmacnia ono aktywność komórek, przyspieszając ich metabolizm i stymulując skórę do produkcji protein kolagenowych. Skóra po zabiegu wydaje się być widocznie rozjaśniona i gładka w dotyku.

Żółte światło fotonowe

Fala żółtego światła wykazuje maksymalną absorpcję w hemoglobinie i melaninie. Oznacza to, że skóra staje się bardziej dotleniona. Zmniejszają się wszelkie plamy melaninowe oraz blizny pooperacyjne. Światło żółte doskonale radzi sobie z pajączkami naczynek krwionośnych, wyciszając je. Żółte światło przenika przez skórę i zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek. Działa na zasadzie stymulowania procesu odmładzania komórek. Przyczynia się do zwiększenia gęstości skóry, uelastyczniając ją i napinając. Światło żółte fotonowe ma silne właściwości łagodzące, które poprawiają funkcjonowanie układu limfatycznego. Bursztynowe światło odpowiedzialne jest za stymulację kolagenu i elastyny. Światło żółte sprawi, że Twoja skóra będzie prezentować się promiennie i zdrowo.

Niebieskie światło fotonowe

Terapia niebieskim światłem ukierunkowana jest na wycieszenie gruczołów łojowych, które znajdują się pod mieszkami włosowymi. Niebieskie światło skutecznie zmniejsza ich aktywność, co prowadzi do powstawania mniejszej ilości wyprysków. Jest to świetne ukojenie dla cery wrażliwej z rozszerzonymi naczynkami, trądzikiem różowatym lub pospolitym. Światło to wykorzystuje się do zwalczania stanów bakteryjnych. Niebieskie światło fotonowe jest bezpieczną alternatywą dla leczenia egzemy i łuszczycy, bez promieniowania UV. Ponadto niebieskie światło przeciwdziała rogowaceniu słonecznemu. Przyspiesza gojenie się ran, stłuczeń czy siniaków. Terapia niebieskim światłem jest idealna do stosowania wraz z mezoterapią bezigłową. Podwójna moc pielęgnacji przyspiesza regenerację skóry, maksymalizując korzyści z zabiegu.

Nowy
699,00 

Mezoterapia bezigłowa – zabieg z wykorzystaniem B-Glossy PRO

Elektroporacja, znana jako mezoterapia bezigłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów przeciwstarzeniowych. Uzupełniona terapią światłem fotonowym ma silne właściwości regeneracyjne skóry. Zabieg docelowo może być stosowany na dowolną część ciała, jednak najczęściej mezoterapię bezigłową wykonuje się na twarzy, na szyi, klatce piersiowej oraz innych częściach wykazujących tendencję do starzenia się. W naszym asortymencie znajduje się urządzenie do mezoterapii bezigłowej B-Glossy PRO, które wyposażone zostało w trzy światła fotonowe: czerwone, niebieskie i żółte. Każde z nich o innym przeznaczeniu, wspomaga procesy zachodzące w komórkach. Systematyczne przeprowadzanie zabiegów z wykorzystaniem światła fotonowego umożliwia osiągnąć pożądane rezultaty. Pamiętaj, że częstotliwość używania B-Glossy PRO powinna być dostosowana do stanu Twojej skóry oraz oczekiwanego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *