Zasada ciepło zimno – krioterapia z wykorzystaniem B-Glossy PRO

krioterapia
Krioterapia nazywana inaczej „terapią zimnem” polega na wystawianiu ciała lub jego okolic na działanie niskimi temperaturami. Celem tego zabiegu jest nadanie skórze blasku i wyrównanie kolorytu. W kosmetologii działa krioterapia miejscowa, która skutkuje poprawą stanu funkcjonalnego skóry, dlatego też polepsza mikrokrążenie, optymalizując procesy przemiany materii. Skóra po zabiegu jest widocznie odmłodzona, rozjaśniona i napięta. Jakie są przeciwwskazania i wskazania do krioterapii?

Co to jest krioterapia? Terapia zimnem

Kriostymulacja jest zabiegiem nieinwazyjnym, który polega na zastosowaniu niskiej temperatury w celu wychłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry. Leczenie zimnem wykorzystywana jest przede wszystkim do leczenia wielu niedoskonałości występujących na skórze. Bezpośrednie zetknięcie się skóry z zimnem powoduje, że po pewnym czasie krew zaczyna sprawniej przepływać w układzie krwionośnym. Cera poddana niskiej temperaturze uwalnia naturalne reakcje obronne, które skutkują lepszym przepływem krwi. Krioterapia miejscowa to zabieg wykonywany od dawna w dermatologii, który skutecznie elementy chorej tkanki podskórnej, odtwarzając zdrową. Zaletami tej metody leczenia jest przede wszystkim bezpieczeństwo i nieinwazyjność. Zabieg krioterapii miejscowej jest całkowicie bezbolesna, a wręcz daje uczucie komfortu i odprężenia skóry twarzy. Krioterapię miejscową możesz wykonać urządzeniem B-Glossy PRO, które zostało wyposażone w trzy światła fotonowe: czerwone, żółte i niebieskie.

Działanie krioterapii – jakie widać efekty po zastosowaniu B-Glossy PRO?

Wykorzystywana w profesjonalnych salonach kosmetycznych krioterapia miejscowa polega na zastosowaniu odpowiedniego sprzętu z głowicą, przez które uwalniane jest zimno. Podczas jej przeprowadzania, naskórek jest poddawany stopniowemu oziębianiu. Dochodzi wówczas do przemian w naskórku i skórze właściwej, zwiększając mikrokrążenie i dotleniając ją. Dzięki temu substancje aktywne o działaniu regenerującym mają szansę głębiej wniknąć w kolejne struktury. W naszym asortymencie znajduje się sprzęt do mezoterapii bezigłowej, który posiada wbudowaną funkcję Crio. Krioterapię z B-Glossy PRO możesz wykonać na dowolnej części ciała, jednak najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy, szyi i na dekolcie. Krioterapia łączy w sobie funkcje odpowiedzialne za odmłodzenie skóry oraz przywrócenie jej zdrowego i promiennego wyglądu, ale też poprawia nastrój. Najbardziej zauważalne efekty terapii to:
  • poprawa mikrokrążenia w skórze
  • odzyskanie jędrności i elastyczności skóry
  • przywrócenie blasku
  • wypełnienie drobnych linii
  • zwężenie porów
  • widoczne dotlenienie skóry
  • podniesiony owal twarzy

Hot & Cold Method – zabieg ciepło, zimno

Moc temperatury, a w tym wypadku leczenie zimnem, jako zabieg krioterapii ma niebywałe znaczenie dla skóry, która poddawana naprzemiennie ciepłem i zimnem uaktywnia reakcje wewnątrzkomórkowe. Zabiegi termiczne, takie jak krioterapia, zarówno dla ciała, jak i skóry twarzy są najbardziej skuteczne, aby zminimalizować niewydolność krążenia. Aby obróbka cieplna była skuteczna, temperatura urządzenia musi osiągnąć co najmniej 40 stopni Celsjusza. To właśnie taka wartość umożliwia zmniejszenie napięcia mięśni i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Terapia zimnem działa w sposób odwrotny. Kiedy urządzenie osiąga temperaturę -10 stopni Celsjusza, chłód wdziera się pod skórę właściwą. Powoduje on obkurczenie się naczyń krwionośnych, stopniowo wprowadzając je w fazę budzenia.krioterapia Efektem tego jest napięta skóra. Zabiegi rozgrzewające w znacznym stopniu stymulują przepływ krwi, dostarczając świeży tlen, a wraz z nim składniki odżywcze. Naprzemiennie uwalnianie ciepła i zimna sprzyja krążeniu naczyniowemu i wchłanianiu bogatych produktów nawilżających. Metoda Hot & Cold skutecznie zmniejsza wielkość porów, ujędrnia skórę i poprawia jej elastyczność. Ponadto łagodzi i uspokaja tą podrażnioną lub wrażliwą. Krioterapia może byś skutecznym zabiegiem w przeciwdziałaniu starzenia się skóry i przyspieszeniu jej metabolizmu.
Nowy
699,00 

Metoda ciepło, zimno uzupełniona EMS i światłem podczerwonym

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej B-Glossy PRO łączy w sobie technologię ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w prądy EMS oraz światła fotonowe, które zwiększają skuteczność zabiegu. B-Glossy PRO za pomocą wbudowanej głowicy, pozwala na zastosowanie masażu twarzy z funkcją jej chłodzenia i ogrzewania. Cały zabieg miejscowej krioterapii miejscowej jest niezwykle relaksujący i komfortowy w odczuciu. Uwalniane prądy EMS zwiększają wrażenia pielęgnacyjne. Zabieg odbywa się z kontrolowaną temperaturą ciepłą i zimną przeznaczony jest niemal dla każdego, kto chciałby widocznie napiąć skórę i zmniejszyć jej pory. Doskonałym uzupełnieniem zabiegu jest terapia światłem fotonowym, która daje dodatkowe możliwości pielęgnacyjne skóry. Czerwone światło fotonowe w połączeniu z krioterapią wzmacnia aktywność komórek, przyczyniając się do zwiększenia nawilżenia i zmniejszenia zaczerwienienia skóry. Przeciwwskazania do krioterapii miejscowej przy użyciu urządzenia B-Glossy PRO są choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, ostre postacie trądziku różowatego, aktywna opryszczka, przerwanie ciągłości naskórka, epilepsja, gorączka, nowotwory i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *